Preminuo Gordan Stojanac

Nakon duge i teške bolesti u Splitu je 17. 01. 2015.g preminuo istaknuti sportski djelatnik Gordan Stojanac.
Rođen je u Splitu, 11. travnja 1942. godine, gdje je nakon završetka Klasične gimnazije diplomirao na pravnom fakultetu.
Kao aktivni sportaš bavio se vaterpolom i veslanjem. Kao 16 – godišnjak trenirao je i igrao rukomet u splitskim klubovima. U siječnju 1959. godine položio je ispit za rukometnog suca. Zvanje republičkog suca stekao je u veljači 1965., dok je savezni rukometni sudac postao u listopadu 1980. godine. Od aktivnog rukometnog suđenja oprostio se 1984.
Dugi niz godina Gordan je radio i kao rukometni trener. Trenirao je: žensku momčad Rukometnog kluba Marjan, rukometaše DES-a i Nade, zatim je bio trener i rukometašica Nade. Od travnja 1975. do travnja 1980. bio je predsjednik Rukometnog saveza Općine Split, i član Izvršnog odbora Rukometnog saveza Hrvatske od 1977. do 1979. godine.
Stojanac je bio i potpredsjednik Komisije za rukomet na Mediteranskim igrama u Splitu 1979. godine. Uz sve to Gordan je od 1981. do 1988. godine, bio član Predsjedništva Saveza za fizičku kulturu Općine Split, gdje je od 1986. do 1988. obnašao dužnost potpredsjednika.
Na Europskom prvenstvu u atletici koje je 1990. godine održano u Splitu, nekoliko mjeseci obnašao je dužnost voditelja objekata za trening i pripreme atletičara u Parku mladeži. Nakon devedesetih godina Gordan je bio član najužih rukovodstava ženskih rukometnih klubova Dalma i Split.
Nositelj je brojnih saveznih, republičkih i lokalnih rukometnih priznanja. Godine 2011. Splitski savez športova dodjelio mu je Nagradu za životno djelo Fabjan Kaliterna. Gordan je 2008. godine napisao i objavio povijest rukometa u Splitu u knjizi „Splitske ruke pune baluna“!
Bio je član Hrvatskog društva za povijest športa i Komisije za povijest športa Splitskog saveza športova, kao i član Upravnog odbora Udruge za osnivanje muzeja športa u Splitu.